Je to jasné – Klaus je tajným členem Strany Zelených

 

To bylo řečí o modré, nikoli zelené planetě a o neexistenci globálního oteplování. Když skutečně došlo na lámání chleba a když začalo hrozit, že by se Zelení nemuseli dostat do příštího parlamentu, Klaus nezaváhal ani vteřinu a jako bájný blanický rytíř svým oblíbencům přispěchal na pomoc.  Jeho zásluhou mají Zelení účast ve vládě prakticky jistou a hádankou snad pouze zůstává, zda to budou oni, kdo ji bude sestavovat.

Klausova strategie, pomocí níž hodlá dopomoci své straně k volebnímu úspěchu a sobě k místu ministerského předsedy, je vskutku geniální.  Fáze první, zdánlivě snadná, z lidského hlediska však nesmírné obtížná: Naštvat si, urazit nebo znechutit úplně každého. Na první pohled jednoduchý úkol, ale opravdu pouze na první pohled. Zkuste si proti sobě poštvat podnikatele, abyste si zároveň nezískali přízeň odborářů, zkuste znechutit věřící, abyste přitom alespoň trochu nepotěšili bezvěrce, zkuste urazit bývalé disidenty, aby se nezatetelila blahem většina straníků napříč politickým spektrem, nebo zkuste poškodit modré, abyste si tím nechtěně nezískali příznivce mezi rudooranžovými. S tímto problémem se Klaus vyrovnal mistrně. Ovšem uvažte, kolik přemáhání a sebezapření muselo stát tohoto skromného, inteligentního, čestného a citlivého muže, milovníka tichých, člověkem netknutých šumavských hvozdů, dlouholetého neohroženého bojovníka proti komunistické diktatuře a proti diktátu peněz, aby roky skrýval svůj neskonalý obdiv, a v řadě případů dokonce zapíral své osobní přátelství, k lidem jako jsou Václav Havel, Al Gore, Su Ťij nebo Dalajláma, a aby si místo toho systematickou prací budoval image ješitného ignoranta,  vypočítavého a mstivého čecháčka, který by v Putimově a Ahmadinejadově žoldu nejraději rozpustil antarktické ledovce a Českou kotlinu přeměnil na jednu velkou montovnu hracích automatů, balírnu cigaret a úložiště  jaderného odpadu pro padesát nově postavených bloků jaderných elektráren Temelín 2, Temelín 3, Jaslovské Bohunice 2 a Horská Kvilda 1! Fáze dvě již byla mnohem jednodušší, i když i v tomto případě příslušné kroky vyžadovaly od Klause velké sebezapření a jistě mu nejednou způsobily opravdovou bolest. Pro dosažení konečného cíle totiž bylo třeba vsugerovat veřejnosti absurdní představu, že hlavním objektem jeho nenávisti jsou právě jeho milovaní Zelení. Tady již nestačila slova, tady musely nastoupit odvážné činy.  A tak, když se například Obama s Medvěděvem pokusili, každý nezávisle, propašovat na slavnostní podpis odzbrojovací dohody START na Pražský Hrad Martina Bursíka a Ondřeje Lišku ve srolovaných kobercích, Klaus vlastnoručně pomáhal držet zevnitř dveře a byl to dokonce on, kdo nakonec postavil pod kliku dveří do Španělského sálu židli (ano, to byla ta chybějící židle pro Václava Havla). Třetí fáze, která je již možná trochu nadbytečná, ale proč něco ponechávat náhodě, i volební hlasy našich mentálně handicapovaných spoluobčanů se počítají, tedy třetí fáze již bude snadná. Bude vlastně spočívat v jediném kroku – těsně před volbami Klaus vystoupí s jedním ze svých tradičně nadstranických, názorově vyvážených projevů, ve kterém národu sdělí, že jestli ho snad někdo chce opravdu, ale opravdu naštvat, tak bude volit Zelené. A bude posekáno.

Mají tedy za těchto okolností Zelení vůbec nějakou šanci, jak se vyhnout zdrcujícímu volebnímu úspěchu? Je zřejmé, že tento problém už několik let zaměstnává nejen jejich vedení, ale i celou členskou základnu. Veškeré jejich dosavadní snažení směřující k tomuto cíli však s velkou pravděpodobností vyzní nadarmo. Zbývá snad jediná, i když velmi malá šance. Klaus si přečte tento blog, zezelená vztekem, a tím jeho utajovaná stranická příslušnost a tedy i ďábelský plán vyjdou najevo.

(Když jsem si po sobě tento blog přečetl, s hrůzou jsem si uvědomil, že jsem tentokrát zapomněl urazit ODS a TOP 09. Takže ještě zbrusu nový vtip nakonec: Přijde Kalouskův synek za Nečasem a povídá: „Strýčku, až budu velký, chtěl bych se živit organizovaným zločinem. Co si o tom myslíš?“ „Správná volba chlapče. A máš na mysli státní nebo privátní sektor?“)

Facebook Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.