Předčasné volby nebudou a kdo za to může – já!

Tak, a volby jsou v nedohlednu. A kdo za to může? Kdepak Paroubek a jeho marťani, já!

Když jsem včera věšel na svůj blog příspěvek týkající se reformy financování vědy, tak jsem dost váhal s tvrzením, že se blíží kvapem termín mimořádných voleb. „Radši tam napíšu: – a momentálně se zdá že se blíží kvapem termín předčasných voleb – a nebudu vypadat jako naivka, když si naši drazí kapři (Jaké to překvapení!) odmítnou vypustit rybník.“ No, nakonec jsem si řekl, že nemá cenu odvádět pozornost čtenářů od hlavního tématu, tj. od reformy financování vědy, a že to vlastně nebude zase tak velké neštěstí, když proti mně jako obvykle zafunguje zákon schválnosti. A je to tady! Páni straničtí lídři,  to se vám to na jaře plánovalo předčasné volby když ještě nebyly hotové kandidátní listiny a když každý z kapříků mohl doufat, že když bude poslušný tak se zase dostane zpátky do nově napuštěného rybníka.

Každopádně to letos dopadlo mnohem lépe než loni. To jsem se obdobně pokusil zneužít  zákon schválnosti abych se pomstil Indům za uvěznění mého přítele Petra Šváchy. Měl jsem to perfektně promyšlené. Nakoupil jsem za své dolarové úspory podílové listy fondu který investuje do indických akcií a doporučil Petrovi, aby sledoval co se stane v nejbližší době s tamějším burzovním indexem. V podstatě se operace vydařila. Jen jsem asi trochu ve svých plánech zanedbal, že světové hospodářství je tolik moc propojené.

Ale já si nedám pokoj: Světová krize potrvá ještě dlouho, a obzvlášť tvrdě bude zasažena česká ekonomika,  jakýkoli významnější pokrok v léčbě rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění nelze v nejbližších letech očekávat a ty klíče od domu co už od rána hledám určitě do večera nenajdu. No, a uvidíme.

Facebook Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.