Jak si ulovit dominu, domíka, subinku či subíka

Asi tě, milý čtenáři, zklamu, ale s tímto delikátním problémem svého intimního života se budeš muset poprat sám. Možná tě alespoň potěší výsledky naší studie, které ukázaly, že potenciální kořisti kolem tebe pobíhá vcelku dost.

Představte si, že se vám na vašem oblíbeném internetovém portále, který používáte ke vstupu do e-mailové schránky, objeví barevný reklamní banner, na kterém stojí „Pánové, podívejte se GROFOO!“, nebo, jste-li u poskytovatele e-mailu zaregistrována jako žena, tak „Dámy, podívejte se na GROFOO!“. Co uděláte? Patrně nic, protože na reklamní bannery se přece pro nic za nic nekliká. Ale jestliže se banner zobrazí 400 000 ženám a 200 000 mužům, nakonec se najde asi 1000 žen a 800 mužů, kteří na banner kliknou. Mimochodem, všimněte si, že pánové byli zvědavější. Kdo klikne na banner, tomu se zobrazí nejprve úvodní stránka se třemi branami s nevybarvenými siluetami muže a ženy, a když označí, zda jsou muž nebo žena (vybraná postava se jim pěkně modře vybarví), zobrazí se jim podle toho druhá stránka s 6 branami (viz obrázek). A nyní past čeká, jakou bránu si návštěvník vybere. Když si žena vybere bránu, kde modrá postava klečí před nevybarveným mužem, systém zaznamená, že se jedná o heterosexuální ženu se submisivními (masochistickými) sexuálními preferencemi. Na obrazovce se objeví přesýpací hodiny a po nějaké době nápis „Systém je zaneprázdněn, vyzkoušej jinou bránu“. Systém zaznamenává nejen vybranou bránu, ale i dobu, po jakou byl návštěvník pasti ochoten mlsně čekat a kolik bran a v jakém pořadí byl ochotný vyzkoušet než past, nejspíš dosti zklamaně, opustil.

Naše úlovky byly ochotny strávit v pasti v průměru 55 sekund a asi v 20 % případů vyzkoušely 5 a více bran. Výsledky například ukázaly, že 46 % mužů preferovalo jako partnera rovnocennou ženu, 34 % podřízenou ženu, 13 % nadřazenou ženu, 3 % rovnocenného muže, 1,7 % podřízeného muže a 2,5 % nadřazeného muže. U žen byly výsledky obdobné: 52 % preferovalo rovnocenného muže, 17,4 % podřízeného muže, 18 % nadřazeného muže, 6 % rovnocennou ženu, 3 % podřízenou ženu a 3,2 % nadřazenou ženu. Zdá se tedy, že osob preferujících sexuální submisivitu nebo dominanci je v naší internetové populaci bezmála polovina a i osob s homosexuální či bisexuální orientací, zvláště mezi ženami, je více, než kolik se obvykle uvádí.

Naše výsledky se vcelku shodují s údaji, které získali zahraniční autoři pomocí podstatně méně zábavných metod (dotazníkových anket a podobně nudných technik).  Další podrobnosti najdete v našem článku uveřejněném v roce 2006 v Neuroendocrinology Letters, případně v knize Pozor, Toxo!, ze které je ostatně tato ukázka.

Pravidelní čtenáři mých nepravidelných blogů jistě tuší, že na konci přijde opět pozvánka do pokusu. Kdo jste ještě nehodnotil naše fotografie tváří, tak to prosím rychle napravte zde:  http://bio.natur.cuni.cz/~satai/pokus_obliceje/start.php. Do tohoto pokusu se nám už zapojilo skoro 3000 osob, ale my potřebujeme víc, VÍC, a ještě V Í C !!! Jestli se hodnotitelů sejde ještě další tisícovka, tak vám slibuji, že v některém z příštích blogů prozradím, jak výzkum dopadl. A bude to bomba!

Facebook Comments